veya İki işi aynı anda takip edebiliyorsunuz

Admin

Administrator
Yönetici
Monitörün boyutuna ek olarak da ergonomik olarak en azından yüksekliği ayarlanabilen Bir monitör almanız faydanıza olacaktır ikinci sorunuza Gelecek olursak Monitörün saniyedeki gösterdiği kare sayısına herze ediyor bu ekran tazeleme oranı olarak da geçiyor ve buraya ne kadar yüksek olursa ekranda Mouse veya oyun oynarken de o kadar akıcı ve yay gibi bir görüntü elde edebilirsiniz piyasadaki monitörler minimum 60 her zaman başlıyor Eğer 60 her gün motor fazlası ile işinizi görecektir oyunlardaki FPS değeri monitörlerdeki

her değeri ile birebir paraleldir Yani bir oyundan kaç FPS alabileceğiniz monitörünüzün maksimum her deri ile sınırlıdır 75 Hertz monitör yüz var değilim Çok güzel bir sistemi kurduğunuz ekran kartı aldınız Ancak bu sistemden alacağınız maksimum FPS değeri 75 her dolacaktır bütçenize göre ne kadar yüksek her değerinde bir motor alırsanız daha iyi olacaktır ki masaüstünde kullanırken bile bu yüksek her değerinin farkını hissedebilirsiniz Benim buradaki monitöründe Ben çoğunlukla günlük işleri yapmama rağmen 100

derslikli monitör tercih ettim ve günlük masaüstünde gezinirken bile atmış herden ülserde geçtiğim zaman farkı çok rahat bir şekilde hissedebildiğim Peki 240 her zaman ölçeri kimler almalı diye soracak olursanız da özellikle tapçi Counter Strike veya LOL tarzı rekabetçi oyunları oynuyorsanız Eğer ve sisteminizde kuvvetli ise 240 Hertz monitör almanız sizin için oldukça avantajlı olacak rekabetçi oyunlarda yüksek her değerinin faydalarını göreceksiniz bu konuda çok sorulan sorulardan biri de 24 inch 144hz mı alayım yoksa 27 inch

75hz monitör mi alayım benim tercihim 24 inch 144hz monitör olurdu çünkü Bence tazeleme oranı boydan bir tık daha önemli yani 24 ile 27 arasında çok uçurum bir fark yok boyut olarak Ancak bu her Zeki değişiklik fiyatı sizin için daha etkili olacaktır ek bilgi olarak da yapılan testlerde bazı oyunlar 60 hem de sabit görüntü tutulabiliyor Ancak bu oyunları hem 75 Hem monitörden d144 her bir monitörde oynadığınız zaman oyun 60 yerde sabit lens emile 144 Hertz monitör de daha akıcı bir oyun deneyimi elde edebilirsiniz Evet 3 sorumuza

geldiğimizde yüksek çözünürlük arttıkça keskinlik de artacaktır yani çözülür artması iyi bir şey Ancak burada bile bir de hangi monitör boyunu tercih etmeli bile çok önemli bir nokta hangi çözünürlükte monitörü tercih etmeniz Eğer 24 inç Bir monitör alacaksanız 1080p çözünürlük işinizi görecektir daha da Keskin olsun derseniz de ekran kartınızda kaldırıyorsa oyun olarak düşünüyorum 2K da alabilirsiniz ancak dörtkaya Bence 24 inç için gerek yok 20 de hiçbir monitör alacaksanız ve çoğunlukla günlük işlerinizi yapacaksanız Eğer ve

izleme mesafemiz Çok uzak değil değer piksellere rahat bir şekilde görebilirsiniz Burada sizi rahatsız eder Yani eğer 27-inch boyutu almayı düşünüyorsanız En azından bir 2K çözünürlük almanızı tavsiye ederim günlük kullanım için ancak 27 inç monitör alıp Ben çoğunlukla oyun oynayacağım diyorsanız da 1080p almak gayet mantıklı bir tercih olur sizin için 2K çözünürlük de alabilirsiniz 27 kaldı oyun için ancak ekran kartı lazım Burada kuvvetli olması gerekiyor 4K Ben 27 inch monitör tecrübe ettim ancak Windows ta simgeler oldukça